Příspěvky na provoz projektu Nesed-Doma.cz

Ahoj všem,

množí se dotazy, na co jsou používány dobrovolné příspěvky, které na akcích vybíráme.

Odpověď je snadná- na provoz projektu NESED-DOMA.cz.

Konkrétně:

Nákup domény.

Web a server hosting.

Umořujeme dluh, který nám vznikl při stavbě webu „na zelené louce“ v programovacím jazyce, který se musel programátor naučit. Stavbě webu věnoval 70 hodin svého volného času. Při standardní platbě 500kč / hodina práce, by se jednalo o částku přibližně 35.000kč. částku umořujeme tak, že po programátorovi nechceme dobrovolný příspěvek…než si vybere zmíněných 35,000kč po těch 30kč, které neplatí, bude to trvat opravdu dlouho…

Z příspěvků se nakupují deskové a venkovní hry.

Příspěvky se používají se na zálohy na další akce– rezervace kapacit u dodavatelů služby/ zážitku v konkrétním termínu, nákup voucherů je-li to třeba.

Příspěvky jsou používány také na zaplacení reklamy na Facebooku a reklamy na Google.

Za příspěvky kupujeme drobné dárky pro oslavence , pokud se stane, že v den akce oslavenec dorazí a přizná se k narozeninám.

Příspěvky jsou používány také pro organizátory akcí, jako motivační složka spolupráce.

Organizátoři musí věnovat svůj čas vymyšlení akce, čas na domluvení podmínek u poskytovatele, čas na vypsání akce, poskytují svoje vlastní mobilní telefony, internetové připojení a vlastní prostředky, aby na akcích mohli být s vámi. Uživatel si může vybrat akci. Pořadatel / organizátor musí být přítomen na všech akcích, které vyhlásí, protože tmelí kolektiv, dává pozor, aby na akcích nedocházelo k nechtěnému chování. Organizátor odpovídá na dotazy před, při a po akci. Organizátor pořizuje fotky a následně věnuje další čas jejich čištění a zveřejnění na stránkách FB. Každá akce sebou nese náklad přibližně 200kč z rozpočtu organizátora + skutečné náklady na vstupné + všechny výše popsané časové a automatické finanční náklady. Organizátoři dělají akce ve svém volném čase, dobrovolně a pro vás. Je tedy to nejmenší nechtít po nich dobrovolný příspěvek, když dorazí na akci jiného organizátora.

Pro upřesnění:

Pavlína ND organizuje přibližně 10 akcí měsíčně. Celodenní akce ji vyjde průměrně na 400kč, odpolední akce pak na 200kč. Měsíčně to znamená -1500kč až -2000kč z jejího rozpočtu , aby se mohli všichni bavit na akcích, které vymyslí, vyhlásí, zastřeší, zorganizuje, dohlédne na jejich hladký průběh… Myslíme si, že je více než vhodné organizátorům tento schodek v rozpočtu co možná nejméně navyšovat,aby byli motivovaní pokračovat ve své dobrovolné činnosti.

A přesně na to jsou vaše příspěvky… 🙂

 

Přihlásit
Přejít k navigační liště